| fuckThisLife a întrebat:

Cate o data mi se strica pc-ul si nu stiu exact cauza.imi apare un ecran albastru cu scris alb, nu stiu sigur ce scria avand in vedere ca era si in engleza, oricum, avea o problema, vreau sa stiu cum pot rezolva problema asta singura fara sa mai trebuiasca sa il duc la reparat de fiecare data, help me! daca stie cineva despre ce vorbeschappy

3 răspunsuri:
| razvan1305 a răspuns:

Incearca sa bagi alt windows poate ai luat cativa virusache

| MrJuvett12 a răspuns:

Chiar nu pot sa te ajut daca nu stiu ce eroare ti-a dat. pe ecranu ala albastru de obicei apar erorile de la windows. probabil ai facut tu ceva si nu mai functioneaza bine windowsu. cel mai bine ar fi sa refaci windowsu sau sa-mi zici ce eroare apare ca poate se rezolva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acea imagine se numeste blue screen.
Cauze:
- incompatibilitate intre drivere ori programe
- incompatibilitate intre componente hardware
- componenta hardware defecta, Memoria ram ori ai facut overclock
- teperatura ridicata procesor, schimba pasta termoconductoare
- virusi
- fisiere alterate din sistem
Ar fi fost bine sa faci o poza cu acel ecran albastru, arata niste posibile cauze, acelea sunt informatii utile de unde am putea pleca in gasirea unei solutii.