| Cristian2003 a întrebat:

Cati abonati trebuie sa ai ca sa fii contactat de youtube si sa te plateasca sa faci in continuare videoclipuri?

4 răspunsuri:
| stefan0 a răspuns:

La 100.000 de abonati te contacteaza!

| Mihai_Popa_Vlad_2000 a răspuns:

Youtube nu te plateste sa faci in continuare videoclipuri rolling on the floor))) asta faci tu rolling on the floor))) nu trebuie sa ai un numr de abonati...tu continuii cu clipurile din placere nu ca youtube te plateste, esti genul ala de youtuber care face pentru bani

| Cristian2003 explică (pentru Mihai_Popa_Vlad_2000):

Dar tu crezi ca cei de la doza de has fac asta din placere pentru ca ei castiga bani.Cum crezi ca pot suporta costul echipamentelor si crezi ca ei stau toata saptamana sa faca videoclipuri din placere? Mai bine gandeste-te de zece ori inainte sa raspunzi la o intrebare

| daassh a răspuns (pentru Cristian2003):

Nu te supara, dar are si el dreptate, intr-adevar asta poate fi o cariera, dar trebuie sa fi bun si original ca sa poti sa poti deveni viral si sa poti face asta in continuare, nu exita un nr. de abonoti la care te plateste, sau like-uri, etc ci e vorba de reclamele pe care le afisezi pe video si cat de des sunt accestate, iar ca sa fie accesate iti trebuie trafic pe videoclipurile tale.