| TheAngel2863 a întrebat:

Ce alegeti intre VirtualBox si VMware Workstation?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Amandoua sunt destul de bune insa virtualbox este mai bun pentru ca este gratis. isi face treaba la fel de bine, vmware are cateva optiuni in plus de exemplu "Unity" care face sa poti executa programele din guest pe desktop la host, mai multe detalii aici http://pubs.vmware.com/....../index.jsp sa dai share si conexiune VNC la guest.

| TheAngel2863 explică (pentru al3xander):

Si care mananca mai putin CPU? Si amandoua sunt la fel de sigure?

4 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Eu personal folosesc vmware, mi se pare mai stabil. de CPU depinde calculatorul virtual rulat (ce faci in el).

| CinevaNou a răspuns:

Virtualbox nu are driverii semnati digital, asta nu inseamna neaparat un lucru rau, dar e mai probabil sa ai parte de bsoduri decat cu vmware.
Vmware e foarte bun daca vrei sa rulezi jocuri si aplicatii 3d in el, suporta foarte bine accelerarea 3d, spre deosebire de virtualbox. De exemplu un joc imi mergea cu aproape 100fps in vmware, iar virtualbox abia il misca cu 16-20fps.
Virtualbox in schimb e gratis.

| Serban_Andra_1999 a răspuns:

Eu zic virtual box