| ITviațamea1523 a întrebat:

Ce este mai bun ca securitate VMware sau virtualbox?

Răspuns Câştigător
| seularts a răspuns:

Amandoua sunt sigure ca si securitate. Desigur totul tine si de securitatea sistemului tau de operare.

| ITviațamea1523 explică (pentru seularts):

Cum adică că dacă opresc netul nu are cum să îmi afecteze deloc la sistemul meu real indiferent daca am fire wall sau nu și la fel cu antivirusul

3 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Mai ambele fac cam acelasi lucru deci sunt cam la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu sigur dacă este o diferență între ele ca securitate, ambele încapsulează, însă dacă vrei să testezi malware VBox e mai straightforward. Eu unul folosesc VBox când fac vm-uri "la mișto" sau când am nevoie de snapshoting și VMWare când am nevoie de performanță, driverul video mi se pare mai bun.

Dacă vrei să testezi soft-uri o să ai nevoie de snapshoting, ceea ce versiunea free a VMware nu oferă.