| Alien a întrebat:

Ce altceva pot pune in loc de pasta termoizolanta intre procesor si cooler?
Se ridica temperatura pana la 70 de grade din senin.
Stiu ca trebuie sa cumpar dar momentan nu gasesc...

Răspuns Câştigător
| LeMotán a răspuns:

Http://www.emag.ro/paste_termice
Poti comanda aici, au transport gratuit in toata tara, indiferent de valoarea comenzii. Iti recomand o pasta termica cu argint.
1, 5 gr iti ajung pentru cateva aplicari, aici poti vedea si cum se face:
http://www.youtube.com/watch?v=o7rPqCvCt0g&feature=related

Nu incerca cu alte chestii pentru ca risti sa-ti distrugi procesorul si/sau placa de baza.

3 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Nu ai ce sa pui altceva! nu folosi calculatorul pana luni, costa sub 10 ron un tub de pasta, altfel risti sa arzi procesorul! nu stiu la ce temperaturi lucra in mod obisnuit, dar daca ai sesizat diferenta mare de temperatura, sau se misca greu e foarte bine! incearca un week-end fara calc, altfel probabil vei avea probleme mai mari! bafta! verifica cu carcasa deschisa daca viteza coolerului e buna, sau curata radiatorul de praf, daca problema persista, doar pasta mai ramane!

| AlexRussel a răspuns:

Salut, altceva nu poti pune, doar pasta poti pune!
Bafta!

| Nicusor_Andrei_Musat_1987 a răspuns:

Pune-i frate vaselina de tractor, merge k pe roate..am un laptop Compaq Presario f500 si de 7 ani numai cu vaselina de tractor folosesc pentru racire la procesor si nu am avut absolut nici o problema cu el. poti gasi pe google informatii si te poti convinge singur