| BostanDaniel1974 a întrebat:

Ce antivirus ar fi mai bun, norton avg sau avast?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Dintre cei ce ai scris, Norton e cel mai bun.

7 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Avast free ( il folosesc de 5 ani si nu am avut probleme - am maxima incredere in el ), Windows Defender( daca ai windows 10 cu licenta) sau Kasperky free ( daca ai incredere în rusi. Antivirusul e foarte bun nu am ce comenta il folosesc la serviciu dar pe Laptopul meu nu am curaj sa-l pun )
În momentul de fata folosesc Avast Internet Security. E incomparabil mai bun decât varianta free dar e cam scump. Dupa ce expira licenta voi reveni la Avast free.
Daca ai Windows 10, cu licenta platita, Windows Defender e foarte bun - nu ai nevoie de altceva. Daca ai alt antivirus instalat pe PC - Windows Defender are o functie numita Limited period scanning. O activezi, actualizezi WD, faci o scanare tot sistemul apoi o dezactivezi. E ca la medic o a doua opinie e binevenita.
Eu mai folosesc o data pe luna Norton power eraser. Nu e antivirus clasic - e un utilitar antivirus. Il descarci de pe site-ul oficial, il rulezi, scanezi tot sistemul apoi il stergi de pe desktop ( nu lasa urme in sistem si nici nu intra in conflict cu antivirusul tau ). Curata tot ce a ratat Avast-ul.
Tu zici in intrebare Avast sau AVG. AVG a fost cumparat de Avast si a ramas pe plan secund. AVG nu e rau dar Avast a devenit perla coroanei.
Succes.
O seara buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Microsoft Defender, actualizat la zi, este mult mai bun decât orice antivirus free.

| Iunix a răspuns:

Bitdefender Total Security sau orice altă versiune dar NU cea free.
Norton nu am folosit
Avg l-am folosit prea puțin ca să-mi pot face o părere.
Avast - l-am folosit aproape 2 ani. Nu-l recomand din n motive pe care nu mă chinui să le enumăr.

| Extraterestru2 a răspuns:

Pe lângă antivirus, descarcă si un anti-malware (caută mai multe detalii despre acesta) ți-l recomand pe Malwarebytes, eu așa am scăpat de virușii de pe laptop!
Va funcționa in varianta cu bani 14 zile și după va trece la o variantă gratuită cu ceva mai puține avantaje.

| Shooterman a răspuns:

Eu folosesc pe PC de vreo 8 ani avast free.nu am luat niciodata virusi.iei licenta gratuita de la ei din an in an pentru pachetul standard.

| Alexandru_Nenad_1989 a răspuns:

Avastu daca il ai pe cel mai scup eu il am si iti zic ca nu o sa regreti cat de putin (am un frate mic ce sta pe pc si face toate prostile poaibile)