| bunicosf a întrebat:

Ce antivirus imi recomandati dintre Avast si AVG?
Pentru un laptop cu procesor de 1, 70 ghz si 1 gb ram

Sa nu consume multe resurse!
Multumesc

Răspuns Câştigător
| DoRu a răspuns:

Fanaticdupatine nu consuma ambele aceleasi resurse:)))
bunicosf ia'ti avast ultima versiune, descarca'l de aici http://download.cnet.com/......19223.html

thekillerboyka avira nu'i bun deloc, de'aia nici nu consuma deloc mult ca nu are protectiile bune, dacu sa'l ia de avira! si nu prea se vede ca stii ce vb, oi spune u ca nu esti noob, dar esti...

Critical iar tu daca tot zici ca'i recomanzi avast, pute'ai sa'i dai ultima versiune cum am facut eu.

Bafta!

11 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru procesorul pe care il ai descarca-ti AVG free de aici:
http://download.cnet.com/......20142.html
Consuma aproximativ aceleasi resurse dar AVG-ul este mai vigilent cand este vorba de virusi ->reactioneaza mai rapid!
Bafta!

| sshhhhhttttt a răspuns:

Microsoft security essentials... + comodo firewallhappy

| thekillerboyka a răspuns:

Avira e perfect pentru tine! E foarte bun si consuma fffoarte putin! stiu ce vorbesc nu sunt un noob si daca is altii prea destepti sa zica despre alt antivirus ca e mai bun, sa vine cu argumente puetrnice nu cu pareri inculte...

| Eu_4595 a răspuns:

Avastwinking

| EuLucian a răspuns:

Salut
Eu iti recomand avast e bun si nu consuma multe resure.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele consuma cam aceleasi resurse, eu recomand kaspersky sau Avast in cel mai rau caz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu-ti recomant niciunul din acestea cel mai bine ia-ti eset sau bitdefender sunt cele mai bune.avg nu prea scaneaza bine dintre toate antivirusurile a avut un prieten odata si cand am instalat eset a curatat multe asa ca nu te baza pe astea doua de leai spus tt. funda? in plus nu consuma multe resurse

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand Avast 4.8 care se poate descarca si utiliza gratis,
http://download.chip.eu/......66993.html

Pentru a beneficia de licenta te inregistrezi aici si primesti in maxim 40 minute licenta valabila un an, anul urmator nu dezinstalezi antivirusul ci doar te inregistrezi iar si tot asa.
Te inregistrezi aici:
http://www.avast.com/en-eu/registration-free-antivirus.php
Nu uita in formular la inregistrare sa bifez casuta At home.
Daca ai nelamuriri intreaba pe privat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@DoRu, "pute'ai"! si mai dai si cu stupizi in useri, e penibila situatia.hee hee probabil vine de la "a puti"(referitor la miros nu la organ), laughing
Avg si avast consuma cam aceleasi resurse, poate exista vreo diferenta de doi- trei mb dar nu are un impact prea mare asupra performantelor, testat de DeluxeComputersLab si Chip.

| jonghyun a răspuns:

Hey'_' iti recomand Avg deoarece si eu am laptop si il am si e bun! acum depinde/...