| Anonigga a întrebat:

Ce ar fi mai bine sa imi cumpar Samsung Galaxy S4: (Exynos 5 Octa 5410 Quad-core 1.6 GHz Cortex-A15 & quad-core 1.2 GHz Cortex-A7) SAU (Qualcomm APQ8064T Snapdragon 600
Quad-core 1.9 GHz Krait 300) care are viteza mai mare care ruleaza jocurile mai bine NU RASPUNDETI DACA NU STITI.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| strangesura a răspuns:

In Romania nu se gaseste cel cu exynos 5, insa cel cu snapdragon 600 este putin mai slab fata de exynos in putere grafica, dar are putere de procesare muot peste. Cel cu exynos NU FOLOSESTE TOARE 8 NUCLEE, ci doar 4, similar cu nVidia tegra 3 care are un nucleu pentru power saving, acesta are 4. Daca poti, fa rost de cel cu exynos, nu cred ca cel cu snapdragon va primi updareuri atat e curand