| XTek a răspuns:

Ca model sunt bune amandoua dar as opta pentru cea de pe Amazon Ugee M708 Art Design Graphics Drawing Tablet with 10x6 Inch Active Area

Ai aici mai multe informatii ca sa iti poti da seama : https://poligrafica.wordpress.com/category/dpilpi/

1 răspuns:
| Algo098 a răspuns:

Wacom face tablete mai bune. Celelalte merg mai prost. Ori au drivere proaste, ori asa sunt facute. La cele cu pen cu baterie cum e genius, penul se opreste singur din cand in cand si tot trebuie sa apesi cu el pe ceva ca sa se porneasca si poate fi deranjant. La tabletele mai slabe, driverele nu uniformizeaza miscarea cursorului si apare un tremurat deranjant, adica trasand o linie dreapta vei avea surpriza sa obtii o linie franta, iar un simplu punct va deveni un punct mare si neregulat. Din cauza asta zic ca o tableta mai serioasa si mai stabila e wacom.