| anonim_4396 a întrebat:

Ce ar trebui sa stii inainte de a-ti face un cont Paypal? Care sunt riscurile?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Riscuri nu sant pentru ca e bine securizat dar e cam complex la folosire, cel mai bine atunci la 18 ani cand vei avea cont curent sa folosesti doar cardul bancar fara paypal, paypal nu e asa util cand faci cumparaturi e o tampenie.

| Croampa a răspuns:

Vrei sa-ti comanzi ceva de pe net, nu?

| anonim_4396 explică (pentru Croampa):

Nu. Vreau sa lucrez pe net iar pentru asta am nevoie sa-mi fac cont pe Paypal.

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

Da' nu cred ca ai voie pana la 18 sa-ti faci cont + tot de la 18 ai voie sa lucrezi! thinking

| anonim_4396 explică (pentru Croampa):

Da, de la 18 ani ai voie sa-ti faci cont dar...in fine.
Nu, de fapt de la 15 ani ai voie sa lucrezi insa sunt slabe sanse de angajare avand in vedere ca nu esti calificat. Dar pe net nu cred ca e vreo problema. Nu stiu, ma mai interesez.

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate ma apuc si eu! big grin
Depinde ce lucrezi... thinking

| Copac13 a răspuns:

Mai bine ii paysafe

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inainte sa iti faci cont paypal trebuie sa ridici limita pentru tranzactiile online si sa ai cel putin 1.50 euro in cont, ar fi bine daca ai avea si internet banking.