| oana2508 a întrebat:

Are cineva cont pe paypal? cum imi pot face? costa ceva? care sunt riscurile? acolo imi cere detalii de pe card si mi-e cam frica sa le dau.

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Da eu am cont. Nu are de ce sa iti fie frica nu ti se intampla nimic.
Uite aici pasii care trebuie sa ii urmezi http://www.primiipasi.com/......t-pay-pal/
iar aici alte detalii http://platesteonline.com/ce-este-paypal-ul
Succes!

| oana2508 explică (pentru Esperança):

Merge si cu card maestro sau doar visa?

| Esperança a răspuns (pentru oana2508):

Merge cu orice card, important e ca acel card sa fie international.

| oana2508 explică (pentru Esperança):

Cum stiu daca acel card e international? multumesc pentru raspunsuri

| Esperança a răspuns (pentru oana2508):

In caz ca vrei sa cumperi ceva din alta tara, atunci trebuie sa il ai international altfel nu poti. Cand iti faci cardul la banca,te intreaba daca vrei sa il folosesti si pentru a cumpara ceva din alta tara sau nu si trebuie bifata o casuta acolo,pe un formular,la banca. Daca ai nevoie de ceva din alta tara atunci incearca sa cumperi daca ai bani pe card si merge atunci e ok, daca nu ti-l ia inseamna ca nu este pentru cumparaturi internationale. Daca te referi la transferuri de bani nu stiu ce sa spun pentru ca nu am transferat niciodata. Citeste ultimul link ce ti l-am dat, acolo sunt mai multe intrebari cu raspuns.