| qweasdzxc a întrebat:

Ce ar trebui sa stiu (lucruri esentiale) pentru a putea rezolva si intelege problemele, programele in c++? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa stii C++, daca nu stii cauta pe net si vei gasi.
Daca inca mai esti la scoala si faci informatica cel mai bine ar fi ca la ore sa pui intrebari profesorilor, nu iti fie teama ca o sa iti raspunda, eventual intreabai si de unde poti sa inveti mai mult.
Ca principiu trebuie munca multa si dorinta de a invata... restul vine de la sine.
Google is best your friend.

Pentru alte intrebari sau tutoriale despre calculatoare ai aici un site: http://www.tutorialepc.ro

| Cumătru de la Galați a răspuns:

Ar trebui să te apuci de studiat C++ de la 0.

Nu te poți aștepta să poți citi și înțelege în 2 secunde un cod scris în C++ de altcineva, mai ales dacă tu nu știi limbajul, nu că ar merge dacă l-ai știi, dar fără chiar n-ai nicio șansă.