| abc1619 a întrebat:

Ce as putea sa fac sa imi mearga mai usor tableta? am antivirus bun, 3 jocuri instalate plus facebook, si totusi mege greu. sfaturi va rog! dau funda!

8 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Facebook ala incurca mai mult dar si antivirusul

| Danzell a răspuns:

Pai pot sa iti spun 100% sa iti dezinstalezi antivirusul. daca nu ai date sensibile pe tableta gen un numar de cont sau ceva de genul, nu face decat sa manance resurse.

de asemenea intra in settings/apps si pe tab-ul all apps da pe google apps asu google services si oprestele. ai sa vezi ca o sa iti mearga vizibil mai repede.

de asemenea poti sa faci asta si la alte aplicatii care nu le folosesti in mod curent. chiar si jocurile. aplicatiile oricum vor reporni cand le foloseti asa ca nu ai de ce sa iti fie frica

| hp8510p a răspuns:

Depinde si de tableta. Daca e Allview, eboda, evolio si nu mai stiu ce chinezarii e normal sa faca asta

| Danzell a răspuns (pentru hp8510p):

Vezi ca toate sunt romanesti laughing

| sltlp a răspuns (pentru Danzell):

Crezi tu. Mai documenteaza-te.

| sltlp a răspuns (pentru Danzell):

Scoate antivirusul, ca pe android antivirusul e inutil. E doar market-ing.

| Danzell a răspuns (pentru sltlp):

E-boda fabrica este in Bucuresti
la celelalte sunt intr-adevar redistribuitori ale unor tablete din China.
la urma urmei toate au componente chinezesti laughing

evolio parca le fabrica in coreea.

| hp8510p a răspuns (pentru Danzell):

Da.Sunt asamblate in Romania cu piese chinezesti