| Jony123 a întrebat:

Ce ati zice sa imi aiu un netbook sau un notebook? Eu vreau sa il folosesc doar pentru net, ceva muzica... mess etc. chestii simple, ce e mai greu: download, jocuri etc fac pe unitate.
Bugetul e de maxim 450 euro.
Dau funda pentru raspunsurile care au argumente...

Răspuns Câştigător
| thelordoftime a răspuns:

Netbokul este mic dar sofisticat eu am un Acer aspire one si este foarte bun merg si filme pe el nu mai vorbim de net, mess etc este numai 800 lei tu ai aproape 1800 deci pentru chestii minore merge netbookul asta dar la bugetul tau poti lua un netbook mai performant precum Netbook Asus 1215B-BLK066M cu procesor AMD C50 Dual-Core 1. 0GHz, 2GB, 500GB, ATI Radeon HD 6250, Microsoft Windows 7 Home Premium LINK:aici http://www.emag.ro/......5B-BLK066M si este 1750 lei

3 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Daca doresti mobilitate la extrem, adica sa-l iei in calatorii si sa nu ocupe mult iti poti lua si netbook.Dar daca doresti o performanta mai buna, chiar daca pretul sare cu 200-300 de RON fata de un netbook, e mai bun un laptop.Gasesti destule laptopuri nepretentioase la 1200-1500 de RON si care isi merita pretul la ce performantele pe care le ofera pe site-uri ca eMAG, pcgarage, dc-shop.

| spxinsane a răspuns:

Bună

Dacă zici că foloseşti în acelaşi timp şi un desktop aş sugera o tabletă (până şi un iPad)

Bateria ţine mult, ecranele de 10" sunt foarte bune, poţi folosi la citit cărţi, internet, muzică, messenger, filme.

Acesta ar fic mic şi uşor de transportat.

La bugetul pe care l-ai mentionat poţi să iei un notebook foarte bun. Aruncă o privire aici :
http://www.emag.ro/laptopuri/pret,intre-1500-si-2000/sort-pricedesc

O zi bună