| Jony123 a întrebat:

Am 10 milioane, ce ziceti sa imi iau, un netbook sau un >notebook? Eu vreau sa il folosesc doar pentru internet, nu jocuri, nu download, poate un filmulet acolo...
Dau funda la raspunsurile cu argumente!

Răspuns Câştigător
| Sentinel a răspuns:

EU zic sa optezi pentru acest notebook http://www.pcgarage.ro/......z-linpus/. 320 GB HDD citeste si comentariul omului. In banii astia de cate dispui 1000 ron eu zic ca este suficient. Firma ti-l trimite gratis prin fan courier. Ai garantie, tot, si e nou. E perfect pentru filme, internet, 1.6 GHZ sunt ultra suficienti pentru orice aplicatie. Ai 1 GB ddr3 desi cum zice colegul de acolo recoomandat ar fi sa mai cumperi inca un GB. Eventual poti specifica asta celor de la firma daca te hotarasti sa il cumperi. Ramul este destul de rapid, poti pune Windows 7 pe el, 32 bit fara probleme. Download poti folosi, ai performanta, poti juca si unele jocuri, normal, nu pretentioase, dar jocuri normale si populare gen DOTA, STAR CRAFT 2, Counter Strike, ar trebui sa mearga fara probleme. Este ACER, o firma cunoscuta, deci mergi la sigur. Sa-l folosesti cu placere si sanatos, daca te hotarasti sa-l iei.

3 răspunsuri:
| sigmanet a răspuns:

La 1000 Lei nu gasesti Notebook. Deci vei fi oblicat sa iei un netbook.
In orice caz, poti sa iei ceva chiar ok, de banii astia nu ai ce sa ceri mai mult. sunt chiar bune...

| Alex3 a răspuns:

Tine-ti banii, daca tu crezi ca un netbook in valoare de 10 mil te va satisface, bine. dar iti garantez ca nu, mai ales acela, dupa config e din 2002, i-ati telefon/tableta la mana a 2-a, dar in niciun caz un notebook la conving aia. sunt banii tai, risca-te, sa-mi zici dupa daca ai dat cu el d pamant sau nu!winking

| Laryssa18 a răspuns:

Pai eu zic sa-ti iei un notebook mai stii poate totusi ai sa vrei sa-ti pui si un joc ceva de genuwinking