| TheLittleCurious a întrebat:

Ce camera video imi recoomandati? As vrea sa filmeze HD, dar sa se vada ca lumea (sa aibe claritate). Am una care cica filmeaza HD, dar se vad tot aiurea filmarile. De aceea va rog... ceva testat de voi....pana in vreo 300 - 400 de lei (second hand).

7 răspunsuri:
| Gabi05 a răspuns:

Te superi daca pun una mai ieftina?

Recomand acest model.

http://www.pcgarage.ro/camere-video/aiptek/dv-t3/

filmeaza hd si are 12mp

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Gabi05):

Gabi, nu te supara, vad ca iti place sa raspunzi dar ce ai ales tu filmeaza "HD" dar la 20 cadre pe secunda, oricum DV-T3 este o jucarie.

aifon7, mai bine strangi bani si iti cumperi ceva care sa iti satisfaca nevoile, gen : http://www.pcgarage.ro/aparate-foto-bridge/nikon/coolpix-l320-black/

| Gabi05 a răspuns (pentru SilviaDulcik):

O fi o jucarie, el a zis intre 300-400lei nu de 800lei.
Eu am pus ce se incadra in buget si filma hd, acum nu e vina mea ca nu se fabrica dispozitive care sa filmeze hd, pe mai multe cadre si ieftine.

| TheLittleCurious explică (pentru Gabi05):

Da Gabi, merge. Dar ma refeream poate la una second, ceva cu zoom optic, mai multe cadre pe sec...alea alea... sti tu
Poate vrei sa zici ca poate am cam multe pretenti happy... Da oricum mersi de sugestie. E bunicica si asta
dar cred ca una second ar fi fost si mai buna si mai rentabila. Sti cum e : vise mari bugete mici, sunt inca elev si poate sti cum e. Mersi oricum.

| TheLittleCurious explică (pentru Gabi05):

Da Gabi, merge. Dar ma refeream la o camera second hand. Eu zic ca una second ar veni si mai rentabia si mai buna : cu zoom optic, mai multe frameuri pe secunda, alea alea, sti tu. Sunt inca elev happy si poate sti cum e... vise mari bugeturi mici happy. Dar e bunicel si asta, nu-i rau. Oricum mersi de ajutor.

| TheLittleCurious explică (pentru SilviaDulcik):

Intr-un fel asa e. Si eu mi-as dori un dslr cum zice si Sebastian. Dar am zis ca vreau sa incep cu ceva putin mai simplu... dar nu prea simplu happy, si mai ieftin. E ok si cel care l-ai sugerat tu dar na... totusi, ceva bun(second) si la pret mai scazut. Mersi oricum.

| Tataran_Sebastian_1998 a răspuns:

Eu recomand acest aparat foto pentru ca este un dslr si face niste poze, sti cum zic? FABULOUS!
http://www.f64.ro/canon-eos-650d-kit-18-55-is-ii.html