| kolcov a întrebat:

Ce conteaza la o placa video cel mai mult? eu am auzit ca frecventa.

7 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Razvan ti-a spus cel mai bine.Conteaza magistratrala de transfer sa fie cat mai mare aceia cu BITI, dupa care conteaza cantitatea de momrie si frecventa care bineinteles asigura o rata de transfer cu cat mai mare cu atat mai rapida!

| Magnific a răspuns:

Tehnologie De Fabricatie (Nanometri): cu cat mai mica cu atata mai bine.la ora actoala ce-a mai mica cred ca e in jur de 35-40 nm. desigur ca conteaza si frecventa.

| rRAzvANn a răspuns:

Memoria, frecventa si ce fel de memorie are gddr3 sau ddr5 sau ddr2 sau chiar cati cainii putere arehappy

| rRAzvANn a răspuns:

Conteaza biti pe cat ruleaza. Frecventa si dupa aia tipul de memorie.

| usy313 a răspuns:

Conteaza cati biti are. dupa aia cati mega are.

| geo16 a răspuns:

Conteaza si frecventa si de cat e ea 1gb etc.si eu stiu ca frecventa conteaza cel mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De asemenea este foarte important raportul mb biti de exemplu o placa video de 1gb pe 64biti va functiona mult mai prost decat una de 512mb pe 256biti... ideal ar fi sa fie jumatate