| NoName5435426976425 a întrebat:

Ce contine system32 ca este atat de important ca nu poate fi sters?
Bine stiu ca daca vrei sa stergi poti sterge prin cateva modificari dar totusi ce contine?

9 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Fisiere necesare pentru functionarea Windows. La fel cum daca nu esti mecanic specializat nu te bagi in motorul unei masini, tot asa daca nu esti IT-ist specializat nu te bagi in system32.

| GPA a răspuns:

"System 32" este rădăcina sistemului de operare Windows. Aici sunt stocați registrii, librăriile (dll.) ale sistemului, o parte din API-urile Windows-ului, GUI-ul (interfața grafică), interfețele tip text (Cmd/Powershell), fonturile, executabilele (.exe).
System 32 nu este virus și nu se șterge niciodată! Este nucleul sistemului. Cele mai importante fișiere din System 32 sunt registrii și toată biblioteca de librării (.dll). Ștergând folderul "System32" nu vei cauza decât imposibilitatea încărcării (Boot) Windows-ului (Blue screen la pornire, lipsa unui disc de boot), a restaurării la o versiune anterioară, dat fiind faptul că în "System 32" sunt stocate și backup-urile automate create de Windows. Corupi absolut tot și nu mai ai ce face decât să-l reinstalezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Componentele de bază ale Windows-ului.

| Andresso a răspuns:

Contine componentele windows-ului, nu trebuie sa stergi nimic de acolo, daca nu mai ai spatiu, mai bine iti cumperi un ssd sau hdd, sau daca nu merita ia-ti alt pc, ca presupun ca ai unul vechi

| NoName5435426976425 explică (pentru Andresso):

Am si unu vechi si unu mai nou cu windows 10!
La ala vechi vreau sa sterg sa vad ce se intampla ca oricum nu mai am ce face cu laptopul ala
De virusat cu memz nu pot ca nu imi merge niciun browser pe el

| unu3doi2trei1 a răspuns:

îți strici windows-ul dacă îl ștergi...

| TheWhiteDemons a răspuns:

Are fisere importante, dc ai vrea sa stergi? nu vei mai putea juca nici un joc deoarece au fost sterse programele lor, e ca si cum ti-as lua niste organe minuscule din corp dar vitale big grin deci Pc e cam inutil

| NoName5435426976425 explică:

Eu nu vreau sa sterg doar am intrebat ce contine ca e atat de important

| Elisleon16 a răspuns:

Să nu te pună dracu să le ștergi că violezi windows-ul și leșină, trebuie ta.