| sebastyanSEBI a întrebat:

Ce dezavaantaje am daca cumpar un iphone 4s cu icloud activat^?, nu este activata optiunea find my iphone.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posesorul contului iCloud va avea acces la ceea ce urci sau sincronizezi acolo. Problema se rezolva prin stergerea contului acela si logarea cu contul tau personal. Chiar recomand asta. Daca ai sau iti faci un cont personal si nu te poti loga cu el pe telefon recomand sa nu il cumperi.

| rooolaaand a răspuns:

Pai iCloud este un fel de spatiu virtual de stocare
Deci datele de pe telefon ti se sincronizeaza in iCloud
Dezavantajul este ca daca esti conectat la o retea wi-fi nesecurizata datele de pe telefon iti pot fi furate.
Oricum...la noul update iOS iti cere permisiunea sa iti sincronizeze pozele si videoclipurile.
Sper ca te-am ajutat. Bafta!winking