| agent003 a întrebat:

Ce diferenta este intre firefox si opera ca amindoua sunt browsere rapide?

8 răspunsuri:
| sigmanet a răspuns:

Firefox este mai rapid, mai usor de utilizat si este singurul browser compatibil cu 99.99% din site-urile existente. Programatorii se axeaza foarte mult pe acest browser

| Boby a răspuns:

Eu zic sa te convingi singur ai aici 2 filmulete
http://www.videotutorial.ro/? p=737 sau
http://www.videotutorial.ro/? p=601

eileen
| eileen a răspuns:

Am avut si opera, care este mai bun la design, dar nu are asa mare protectie impotriva virusilor ca firefox. Mie imi place ultimulwinking

| Cryss a răspuns:

Pai dupa parerea mea ambele sunt bune insa dupa sondaje firefox a iesit pe locul unu si opera pe doi happy. Insa stiu ca firefox e foarte bun, ca te protejeaza de virusi, eu acum am firefox, inainte am avut opera si parca firefox imi place mai mult happy.

| Morphix a răspuns:

Pai. firefox merge mai rau deccat opera in cazul in care sunt deschise mai multe taburi(egale pentru ambele) iar opera merge putin mai incet decat firefox cand e deschis un sg tab.firefox e free e dezvoltat de orice programator care se pricepe in lumea asta in plus are o chestie inteligenta.iti sterge cookies cand iti inchizi browseru pentru a evita ca pcu tau sa fie infectat de pe siteurile pe care intri.amandoua is bune.eu acu folosesc firefox acu depinde de tinehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Firefox este mai rezistent impotriva virusilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A aparut acum opera v10 si cica e mai rapid si sigur decat firefox, ca aproape se comporta ca un firewall.

| ioanaalinastancu a răspuns:

Opera ca si browser nu iti permit vizualizarea unor pagini care au pe ele elemente flash, adica nu vezi uneleimagini flash, iar cu firefox poti vizualiza pagina de web in totalitate, deoarece browserul acesta este mai complet.