| thetpugenius a întrebat:

Ce e mai bun? Computer sau laptop de gaming?

Răspuns Câştigător
| RaduWhovian a răspuns:

Dacă nu călătorești, computer ul e perfect, poți găsi un PC bun la un pret mai ieftin decat la laptop uri. Pe lângă asta, PC urile rezista mai mult in timp si le poți schimba piesele. La laptop uri avantajul este portabilitatea, dar rezista mai puțin in timp, sunt mai scumpe, iar piesele nu sunt ușor de schimbat. Pe lângă asta, laptop urile se încălzesc foarte ușor.

1 răspuns:
| Ineys a răspuns:

Computerul e mai puternic. Laptopul are avantajul ca e portabil.