| Zuzumilk26 a întrebat:

Ce este mai bun: Laptop de gaming sau pc de gaming?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La caracteristici fizice similare este mai ieftin un PC si ai avantajul upgradarii. Pentru mobilitate este mai bun un laptop.

6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Laptop-urile sunt facute pentru portabilitate, mobilitate si eficienta, au componente extrem de mici si puterea de procesare este de 10x mai mica decat un sistem similar pe desktop.

| Bizon95 a răspuns:

Ca performanta PC-ul, ABSOLUT EVIDENT

laptop-ul are singurul avantaj major, mobilitatea, in rest pretul sare EXPONENTIAL cu performanta SI se incinge mai mult cu cat placa vide e mai tare

| Bariel a răspuns:

Sincer acum cu boosteroid nu prea m ai ai nevoie de un pc bomba... daca vrei sa te joci doar jocuriile astea cunoscute:fortnite, gta, pubg, fifa etc nu merita. Bineinteles ca sunt si dezavantaje, cum ar fi ca nu te poti juca offline. Daca ai si alte activitati pe el cum ar fi programarea, eu stiu vrei sa ti faci un site, un server intr-un joc...atunci merita sa ti iei pentru ca iti trebuie performanta

| costiceacristian200 a răspuns:

Un Laptop de gaming ar fi mai bun

| CapDeSfecla a răspuns:

Pc

| HlpMeMyBro a răspuns:

Depinde de ce ai nevoie. Daca vrei sa il iei cu tine cu siguranta laptop, dar un pc este cu mult mai puternic pentru aceiasi bani. Vezi ce gasesti