| sergiulica01 a întrebat:

Ce este android imi spuneti ce este

Răspuns Câştigător
| Spongeebob a răspuns:

Android este sistemul de operare a unui telefon.Cu ajutorul sau telefonul poate accesa mai rapid paginile de internet( se incarca mai repede).
Sper ca te-am ajutat!

9 răspunsuri:
| DraGfirE a răspuns:

Este un sistem de operare pentru Samsung happysi celelalte dar cel mai mult e folosit la Samsung

| sergiulica01 explică (pentru DraGfirE):

Ma refeream la ce face la telefon

| blueangel99 a răspuns:

Este o platformă software.
Vezi mai multe aici:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Android_(sistem_de_operare)

| Edy_7330 a răspuns:

Pai este un sistem de operare pentru telefon , cum e windows pe calculator , se fac anumite aplicatii/jocuri care se pot executa doar pe Android , e diferit fata de restul ( Symbian s.a.) pentru diferite facilitati care se regasesc in el (viteza la internet mai mare). Telefoanele sunt preconcepute sa ruleze un anumit sistem de operare si unele ruleaza Android.

| Matt24 a răspuns:

Sistem de operare pentru telefonul mobil

| Ade999 a răspuns:

Android este sistemul de operare la Smartphonuri