| XSuperGamerHD a întrebat:

Ce este cu AMD Ryzen Threadripper? Mai multe Core-uri si thread-uri te ajuta la Gaming sau streaming? Totusi eu cred ca au exagerat considerand ca o sa lanseze un threadripper cu 64 de nuclee...

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Momentan, nu. Te-ajuta la multitasking, adica si gaming si streaming si orice altceva in acelasi timp. E bun pentru randari.

| Simpatic a răspuns:

AMD Threadripper este denumirea unui produs nu a tehnologiei.asa cum imi pot da eu seama desi nu-s specialist aceste procesoare folosesc acel procedeu (imi scapa acum numele) prin care se multiplica procesorul fizic cu cel logic, si da este posibil ca din 32 de nuclee fizice prin acest prodeceu sa se multiplice la 64 ceea ce este o enormitate.
Mai multe coruri fie ele si logice ajuta in orice la la editare video, jocuri, video, streaming absolut orice.