| cFlorin a întrebat:

Ce este DPI-ul de la un Mouse? Am aflat de un buton la anumite mouse-uri care schimba DPI-ul. Ce inseamna?

12 răspunsuri:
| shmata a răspuns:

DPI - Dots Per Inch. Se refera la cat de rapid este cursorul. Cu cat ai mai multi dpi, cu atat este mai rapid.

Răspuns utilizator avertizat
| shmata a răspuns (pentru cFlorin):

Da, am si eu la mouse-ul meu un astfel de buton. Il apesi si mouse-ul este mai rapid, il apesi din nou, este si mai rapid. E cu 4 "viteze" cum s-ar zice. 1600 dpi nu e mult deloc.

Răspuns utilizator avertizat
| shmata a răspuns (pentru cFlorin):

Intre 800 si 2000.

Răspuns utilizator avertizat
| David2k20 a răspuns:

Inseamna Dots Per Inch. Cu acel buton poti modifica SENZIVITATEA-Miscarea Mouseu-lui mai repede. Sper ca te-am ajutat!

Alte răspunsuri