| Szzeby a întrebat:

Ce este frecventa de raspuns a unei boxe? Este importanta sau face boxele sa se auda mai tare?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Urechea umana percepe sunetele care au o frecventa cuprinsa in intervalul 20-20.000 Hz, asta teoretic. Putini oameni percep sunete peste 15.000 hz, iar muzicienii percep sunete cu o frecventa multa mai mare. Calitatea unei boxe este de a reda nedistorsionat aceste sunete. Puterea boxelor nu este data de frecventa sunetului.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Frecventa la raspuns este numarul de raspunsuri dat la o intrebare pe care i-o pui boxei! In schimb, "raspunsul in frecventa" este ce a spus neutrino!