| Dwayne731 a întrebat:

Ce este mai bun, un xbox 360 sau un ps3 (play station 3)?

Răspuns Câştigător
| Spitfire a răspuns:

OK, astea sunt genu de intrebari care imi plachappy. La intrebarea asta o sa ai multe raspunsuri si cred ca pana la urma nu o sa fi 100% ce sa alegi.

Play Station 3 e mult mai performant decat Microsoft Xbox 360. In anul 2010 majoritatea prefera Xbox 360 deoarece se putea moda(decoda/pirata). Spre sfarsitul anului 2010 s-a lansat un soft pe usb care modeaza PS3-ul. Asa ca acum ambele console se pot moda. Pana acum nici un joc nu a folosit puterea maxima a PS3-ului.

O mica comparatie:
Playstation 3 are 8 procesoare a cate 3, 2 GHZ fiecare insa Xboxul 360 are doar 3 de a cate 3, 2GHZ
Un lucru foarte important este ca PS3-ul suporta 3D insa Xbox360 nu.
PS3 foloseste discuri blu-ray care au o capacitate de pana la 90 GB insa Xbox360 foloseste DVD-uri dual layer care au capacitatea maxima de 8, 5GB

Am putea mult sa continuam pe acest subiect, insa cred ca te-am lamurit macar asa putin.

8 răspunsuri:
| gabi45 a răspuns:

Sunt aproape la fel dar xbox 360 are grafica mai buna uite doua linkuri care sa te convinga:http: //....ro/imgres sper ca te-am convins

| vlad15eu a răspuns:

Ps3 frate happy!

| Bog15 a răspuns:

PS3 rules

| DoRaTo96 a răspuns:

Eu cred ca ps3, nu stiu dc dar xbox 360 e misto sa ai si dala dar sa cumperi bateri mereu si mereu ti se cam uraste, ma rog rasp e ps3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ps3

| skarner a răspuns:

Amundoua sunt la fel de bune in multe parti de vedere, dar pana la urma XBOX 360 este mai bun decat PS3.Asta e parerea mea.

| just99me a răspuns:

XBOX rulez

| Stefan12345678910 a răspuns:

Ps3 e cel mai bun ca îl am eu si merge super