| atomick a întrebat:

Ce este mai exact wirelles?

Răspuns Câştigător
| ΞJustΞмэΞ a răspuns:

"Wireless" inseamna "fara fir". De exemplu eu am internet wireless, adica fara fir big grin

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Wirelles este internet fara fir!
uite aici ...citeste la raspunsuri, poate te lamuresti :
http://www.tpu.ro/......-va-rog-d/
bafta;)

| spxinsane a răspuns:

Wireless = fara fir/fire

Dam exemplu pentru retele de internet.
Daca mergi cu un laptop/pda/telefon(daca are conexiune wi-fi)/tableta intr-un hot-spot wi-fi (loc unde este internet wireless gratis), te poti conecta la acesta fara a fi nevoie sa introduci vreun cablu.

Sper ca am fost de folos happy

| Vooortex a răspuns:

Wireless inseamna fara fir ( retele)

| eu17 a răspuns:

Salut. reprezinta o retea fara fir, se transmite prin unde radio la distante mici ( de obicei se foloseste pentru o casa). este destul de util pentru ca este mai comod decat sa te plimbi cu cablul si laptopul prin casa, plus de asta se pot conecta mai multe laptopuri in acelasi timp la retea. o zi buna!

| FlavyUseu a răspuns:

Internet mobil

| TRONGUY222 a răspuns:

Fara fir
engliz translatation rolling on the floor