| Mario1994 a întrebat:

Cum pronuntati cuvantul wirelles?

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Uaiăles.
R nu se aude, este estompat.

| octav005 a răspuns:

Uairless

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Uairlesss" laughing

| Crisstinayy12 a răspuns:

Wirelles = Uailes.

Sper că te-am ajutat, intr-adevar "r"-ul nu se aude, dar dacă vrei să pari un retardat spune și UAIRLES, cum spun majoritatea, până și eu. Funda?▪

| Crisstinayy12 a răspuns:

Wireless = Uailes.

Sper că te-am ajutat, intr-adevar "r"-ul nu se aude, dar dacă vrei să pari un retardat spune și UAIRLES, cum spun majoritatea, până și eu. Adică de obicei britanicii nu pronunță acel R, dar il poți pronunta. Funda?▪

| Gerard9965 a răspuns:

''uairles''

| PereteanuConstantinescu a răspuns:

Uairles, poti sa incerci si pe google translate

| gd001 a răspuns:

Scrie pe google: "translate" si ti se va acces o pagina care traduce textul din romana in engleza si invers sau in ce limbi doresti. Scrie cuvantul si apoi in partea dreapta apare ca o boxa, dai pe ea si iti citeste cuvantul. La fel poti proceda pentru orice cuvant

| ioana0013 a răspuns:

Scrierea fonetica este [wahyuh r-lis].Se aude ca "uaier-les"

| dragoseul a răspuns:

Wirelles logic.

| desteptTPU a răspuns:

Se pronunta,, uaierles". big grin