| MichaelJackson123 a întrebat:

Ce experiente aveti cu Allview si ce telefoane de la ei ati recomanda?

6 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Am avut un Allview x1 soul mini, in 2 ani nu mi-a facut nici o figura, a mers perfect, jocurile la fel (si am descarcat multe), si a fost si rezistent ( l-am scapat de multe ori). Nu am auzit lucruri prea bune de la Allview, dar un prieten are un x3 soul si ii merge bine, zice el. Iti recomand sa te uiti la recenziile telefonului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut o experienta nu tocmai placuta cu mai multe de la Allview. Nu recomand nimic de la Allview.

| Iunix a răspuns:

Din ce am auzit sunt multe produse de la ei ce vin cu defecte din fabrică. Depinde ce noroc ai, dacă nimerești un telefon bun sau nu, de aceea unii zic că au avut probleme iar alții nu. Sora mea are o tabletă Allview de aproape 2 ani și până acum nu a avut probleme prea mari.
La un moment dat, aproximativ cam după un an de la cumpărare, bateria tabletei nu mai funcționa optim, adică o ținea bateria doar 2 ore. A dus-o la service, acolo a stat 2 săptămâni și când am mers s-o iau înapoi am constatat că memoria tabletei a fost resetată complet, uneori pe ecran apar niște „ valuri " ca și cum ai apăsa foarte tare pe ecran, dar nu apăs tare absolut deloc și uneori se încinge cam tare. Deci sunt niște scârbe, nu înțeleg de ce ar dura 2 săptămâni să schimbi o baterie și de ce naimba a trebuit să-i șteargă toată memoria, idioți -_-.

Altă poveste :

Prin Mai anul ăsta, am fost în Târgoviște să-mi iau un telefon, erau acolo mai multe tipuri de telefoane și mi-a atras atenția un telefon Allview cu niște specificații destul de bune și la un preț destul de mic. Însă vânzătoarea mi-a recomandat să aleg un alt telefon că au avut probleme cu cele de la Allview, multă lume le aducea înapoi. Până la urmă am ales un telefon Samsung și nu am avut nici o problemă cu el, nu se încinge, bateria ține destul de mult.

În concluzie produsele de la Allview au specificații destul de bune la un preț mai mic față de alte mărci însă calitatea lasă de dorit, nu cred că e prea ok să cumperi un telefon cu defecte din fabrică.

| gabrielli a răspuns:

Vipei i-ul este foarte bun si este super subtire, l-am destinut. dupa mi-am luat impera s - nu-l cumpara ca e slab..nu face nici cat jumate din viper i...in rest nu cunosc alte modele.

| Andrei9923 a răspuns:

Mi-am luat de pe Emag un Allview X2 soul lite, si era degeaba, am avut noroc ca l-am mai putut duce inapoi. Nu-ti recomand nici un fel de Allview, mai bine Utok Sau E-boda

| scarlatpaul a răspuns:

Eu am tabletă de la Allview și e cam puturoasă.