| Rgfhfhf a întrebat:

Ce fac daca telefonul, desi este la incarcat, nu isi modifica procentajul bateriei?

2 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Înseamnă cel mai sigur că ori bateria are un defect și nu primește curent, fie ar cam avea nevoie de o resetare din fabrica.
Posibil ca fișierul care colectează date despre baterie din rădăcina telefonului sa fie corupt.
Deocamdată încearcă cu resetarea și vezi ce iese.
Sper sa te fi ajutat!

| literallythesamebruh a răspuns:

Salut! Încărcătorul este ok? Rupt sau ceva? Îndeplinește cerința de amperaj pe care telefonul o necesită pentru a încărca optim? Îl folosești în timpul încărcării? Încearcă să schimbi încărcătorul și vezi dacă ai rezolvat problema. Dacă nu, pot fi ori bateria, ori mufa de încărcare.