| Radux a întrebat:

Ce fel de magazin de aplicatii pe telefoane are Microsoft? are aplicatii gratuite? Si se poate juca Angry Birds pe Windows phone? FUNDA! Repede!

P. S Spuneti-mi si cateva pareri despre acest sistem de operare!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce Windows Phone. Daca e 6. x, nu e bun aproape de nimic din punctul meu de vedere. Daca e 7, atunci abia acum mai vorbim.
Magazinul celor de la Microsoft are in jur de 20. 000 de aplicatii, printre care si hit-uri gen Angry birds sau Cut the Rope. are si aplicatii gen Yelp, Trip Advisor etc. dar nu este cel mai complet magazin pe care o sa-l vezi in viitorul apropiat.
Acum despre OS: Nu cred ca are vreo sansa pe piata din Romania, care este una destul de saracacioasa, de asta vedem numai Android-uri low-end prin magazine si in showroom-uri. Eu personal, gandindu-ma occidental, cred ca Windows Phone 7 este un sistem de operare FOARTE bun, dar singurul downside este lipsa de aplicatii