| Ciovy a întrebat:

Ce filmează camerele de supraveghere se stochează pe hard disk? După ce hard diskul se umple, ce se întâmplă cu restul filmărilor care înregistrează în continuare?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Se suprascriu după o perioadă (cam 30 zile)

| doctorandus a răspuns:

Filmarile mai vechi de n zile se sterg.

| relian a răspuns:

Se sterg si se inregistreaza noi video.Nu este nevoie sa inregistrezi luni, ani, nu ai pentru ce, camerele alea si video te uiti, sau verifici atunci cand se intampla ceva.
Deci sa spunem cineva tia spart usa, fereastra, tu nomal vezi asta acum astazi, nu descopri ca tiau spart casa pepste 2 ani laughing odata ce ai vazut, te duci si verifici video din ziua respectiva, asa vezi ce anume s-a intamplat.

In rest nu sta nimeni sa se uite peste inregistrari, ori sa le pastrezi, nu ai pentru ce.
Pastrezi sau salvezi undeva doar situatii de genul cum am spus mai sus.
Asa sunt toate si in magazine si pe strada, nu inregistreaza nimeni ani de zile si sa pastreze acele inregistrari.

| Frank51 a răspuns:

În funcție de timpul de filmare, cu cât este mai mare cu atât necesită mai mult spațiu. În majoritatea cazurilor filmările se suprascriu(se sterg cele vechi automat), dar există sisteme unde filmarea trebuie să meargă foarte mult timp, și acolo se iau măsurile necesare(se adaugă continuu spațiu de stocare o dată la anumită perioadă sau se încarcă în cloud).

| gabicoo a răspuns:

Se suprascriu.

| Lucastef2009 a răspuns:

Risti sa se stearga toate