| anonim_4396 a întrebat:

Ce HDD suportă aceasta Placa de Bază: ATA, SATA, SATA 2 sau 3? http://www.cnet.com/......ies/specs/

Răspuns Câştigător
| SilverF8ith a răspuns:

Ok am sa iti explic din prima Sata1 2 sau 3 diferenta majora dintre ele este doar viteza de transfer si daca aceasta este problema ta principala viteza de transfer atunci este gresit sa alegi SATA1 2 sau 3 ar trebuie sa te interesezi la HDD de tip SSD sunt foarte rapide si mai sigure.
Daca te intereseaza pur si simplu daca este compatibil cu HDD-ul tau vechi Da este compatibil. Bafta in continuare

2 răspunsuri:
| SilverF8ith a răspuns:

Raspunsul este chiar pe linkul oferit de tine! Storage Interfaces
Intel ICH7 : ATA-100 - connector(s): 1 x 40pin IDC - 2 device(s)
Intel ICH7 : SATA-300 - connector(s): 4 x 7pin Serial ATA - 4 device(s).
Bafta, daca tot nu ai inteles spune-i sa "traduc"

| anonim_4396 explică (pentru SilverF8ith):

Evident ca nu am inteles, ca de citit stiu si eu sa citesc! ce "sata" suporta? care din ele? 1, 2, 3...