| dya333 a întrebat:

Ce imi puteti spune despre Fuji Finepix AV200? Credeti ca este un aparat foto bun am nevoie de el mai multe pentru poze in natura si in general zoomul ma intereseaza foarte tare si sa iasa pozele bine si noaptea la fel...Astept parerile voastretongue

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noaptea fara trepied nu ies ok cu nici un aparat.
Aparatul de care spui tu este unul MIC pentru buzunar si in nici un caz nu-l poti compara cu unul compact mare sau DSLR. Orice aparat pana in 500 ron face acelasi lucru cu ce face cel ales de tine. Eu as prefera un Nikon decat un Fuji.
Daca vrei zoom mare, cauta compacte mari de 10-15 X, dar neaparat cu stabilizator.
Daca iti permiti 6-700 ron, cauta ceva de genul : http://www.emag.ro/......EDQHKBBBM/
Uita-te la specificatiile tehnice si poti compara si cu altele. NU te mai arunca la cele mici, pentru ca nu fac acelasi lucru ca cele mari :D. Cateodata size matter!
Obiectiv mare ( senzor ccd mare, stabilizare optica, grip mare, capabilitati mari... ) Obiectiv mic... jucarie.