| YooZar a întrebat:

Ce imi recomandati?
Care e mai bun si mai rapid?

Google Chrome sau Mozila Firefox

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În teste sintetice/benchmark-uri e Google Chrome. De asemenea, Google Chrome consumă mai puține resurse și e mai stabil pentru că rulează tab-urile în procese separate, așa că probabilitatea de a crăpa browser-ul cu totul e mai mică, pentru că se blochează doar tab-ul și se restaurează imediat, pe când Firefox o poate păți rău. E mai rapid și la start-up time(pornire la rece, cald), mai rapid și ca aplicație.
Mozilla Firefox, în teste real-world, din ce am văzut eu, parcă randează paginile mai frumos/ordonat și mai repede, chiar dacă testele sintetice spun cu totul altceva și-l scot pe Firefox cel mai lent, mai lent chiar și decât Internet Explorer 9.

10 răspunsuri:
| TheExpert01 a răspuns:

Google chrome eu am acasa si tata are la servici si zice ca merge mai bine. funda?

| condru a răspuns:

Google Chrome cu siguranta

| prye a răspuns:

Opera

| silviu134 a răspuns:

Google chrome big grin e mult mai rapid si mai bun big grin... fundita?puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun nu există, poate decât la anumite capitole. Cel mai rapid, la fel, poate ține de subiectivitatea fiecăruia. Depinde și de configurația hardware și software(sistem de operare, extensii instalate în browser) de care dispui.

Dacă mai vrei să încerci și alte browsere... uite aici:
www.browserchoice.eu

| silviu08 a răspuns:

Mai rapid: Chrome.

| J3nnif3r a răspuns:

Google chrome este mai rapid
dar poti sa le instalezi pe ambele si sa alegi singur
p.s. eu le am pe ambele dar google chrome mi se pare mai rapid

| Seby484 a răspuns:

Google chrome mi se pare cel mai bun browser... ceva asemanator este si OPERA

| YooZar explică:

Multumesc foarte mult !

| ionutz_4985 a răspuns:

Google chrome