| alexutzzzzzzzza a întrebat:

Ce imi recomandati o camera video care face poze sau un apart foto care filmeza? urmaresc sa imi iasa bine pozele si filmarea sa fie destul de buna, apropiata acesteia http://www.youtube.com/watch?v=-p8u2LSyEwc&feature=relat . referitor la marci am auzit ca, Canon si Nikon ar fi cele mai bune(corectati-ma daca gresesc)si in final ultima intrebare ce camera video sau aparat foto sa-mi iau tinand cont de ce am zis mai sus?:))

3 răspunsuri:
| nashu40 a răspuns:

Buna!
In general fiecare aparat e bun pe partea lui, adica aparatul foto are si functia de filmare si invers la camera video. Totusi, daca te intereseaza mai mult pozele e de preferat un aparat foto, pentru ca sunt unele aparate care au o calitate a filmarii foarte buna. Din ce am experimentat eu pana acum camerele video, oricat de bune ar fi nu scot poze chiar asa de bune, deci se intelege care e sfatul meu.
Referitor la marci, amandoua sunt foarte bune, Cannon e o marca foarte stabila, care scoate poze bune, iar filmarile multumitor. Nikon face si poze bune si am vazut si filmari excelente cu asemenea aparat. Deci iti recomand cu caldura un Nikon. Acum, tu poti sa faci o prospectare a pietei si sa faci un raport pret/calitate/marca.
Succes!

| Th3eo a răspuns:

Si marca Sony este buna big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La filmare Canon, la aparte foto Sony, cam asa sta treaba.
Iti poti lua o camera video full hd care filmeaza foarte bine datorita obiectivului si face si poze acceptabile.
Niste recomandari de modele gasesti pe http://www.topcadouri.ro/TOP-5-Camere-Video-FULL-HD.php