| mateielisey a întrebat:

Ce inseamna ca procesorul este "tray"

Răspuns Câştigător
| Zartbitter a răspuns:

Tray (sau Bulk) și Boxed sunt două metode de vânzare a diferitelor componente electronice. Diferența este că în sistemul tray sau bulk, componentele se vând individual (în cazul tău, doar procesorul), iar în varianta „boxed" componentele vin cu un kit de instalare și alte accesorii (în cazul tău un cooler, pastă termică, stickere, manual, CD etc.)

Evident, există și o diferență de preț. Dar produsul în sine este identic.

1 răspuns:
| virusake a răspuns:

In cazul procesoarelor diferenta consta in lipsa coolerului (tray).