| yonutz63991 a întrebat:

Ce inseamna medic rezident?

7 răspunsuri:
| vio_9808 a răspuns:

Medic care locuiește în...

| AlexxaX a răspuns:

Un medic care a trecut de primul an de medicina in care doar invata....Medicul rezident e cam pe la mijloc pentru ca dupa rezident urmeaza indrumator.

| yonutz63991 explică (pentru AlexxaX):

Iar apoi, iar apoi?

| AlexxaX a răspuns (pentru yonutz63991):

Dupa rezidentiat devine INDRUMATOR... Indrumatorul ii invata pe rezidentiwinking

| gabrriela a răspuns:

Rezidențiatul este perioada în care un tânăr medic folosește cunoștințele dobândite în timpul celor șase ani de facultate pentru a încerca, supravegheat și ajutat de un medic specialist, a rezolva diverse cazuri, de la cele mai simple până la cazuri mai grele.

| SandraSandra a răspuns:

Adica termina facultatea de medicina care dureaza 6 ani si dupa aceea trebuie sa faca practica 5 ani pe un sariu mizer, pentru a primi diploma de cu care poate profesa unde vrea el