| FT9CR7 a întrebat:

Ce inseamna operator de net?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un informatician care lucreaza cu internetul si se pricepe sa realizeze orice tip de activitate legata de internet

suntserios
| suntserios a răspuns:

Hahaha ce raspunsuri ai primit, amuzante, mai ales al lui Soferache care a tinut iar sa iasa in evidenta cu raspusuri anapoda.

Operatorul de net la fel ca si opertorul de telefonie mobila inseamna firma / furnizorul acelui serviciu.

Nu e in niciun caz un omulet cu care vorbesti la telefon si nici un omulet care se pricepe la internet

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Un operator este cel cu care comuni prin telefon problema legate (in cazul tau la internet).
Acuma orice firma mare are cate un operator care vorbesti de problema pe care o ai de la ei (la tine internet), iar ei iti remediaza problema in cel mai scurt timp.

Ca sa vorbesti cu un operator trebuie sa suni la ei (Serviciul Clienti) iar in cel mai scurt timp te redirectioneaza la un operator.
Sper ca ai inteles.