| anonimbuc21 a întrebat:

Ce kit de camere de supraveghere pentru o curte îmi recomandați? Ok ca preț - calitate
Cele pe fir sunt maj pune decât cele pe antena semnal?

3 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Calitatea camerei depinde de optiuni (senzori miscare, nigh vision, rezolutie, etc.) nu de modalitatea de connectare

eu as prefera IP camera, mai putine fire (iti trebuie numai alimentare, nu si ala de semnal), dar mai ales, poti folosi un NAS pe post de inregistrator, iar pe ala poti stoca si alte date, eu de ex. am Synology si la app de supraveghere am doua licente pe gratis, si m-am distrat folosind telefonul si tableta pe post de camere de supraveghere, si a mers

insa ca recomandare de camere, nu prea am habar, poate stie altcineva, si eu sunt curios, o sa urmaresc intrebarea

| REMiXPaLTaLK a răspuns:

Cel mai bun KiT de supraveghere pentru o curte este un CAiNE!?

| Brizbriz a răspuns (pentru REMiXPaLTaLK):

Da, unul care cum vine hotul, se gudura pe langa el si cerseste sa fie mangaiathee hee
moment in care hotul se simte cu musca pe caciula si pleaca fara sa fure rolling on the floor