| RobertBRC a întrebat:

Ce ma sfatuiti sa cumpar un pc cu AMD A8 3850, Quad Core, 2. 9GHz, 4 gb ram ddr 3, hard de 1tb si aceasta placa video AMD Radeon HD 6550D sau procesor Intel Dual Core G860, 3.0GHz,4 gb ram ddr3, hardul de 500 gb si placa video de GeForce GT630, 2048MB DDR3. Sau ma ii varianta cu procesorul Intel Core i3 3220, Dual Core si restul ca la al2lea cu placa video geforce.

Răspuns Câştigător
| Borsko a răspuns:

Ia-ti asa : Intel Core i3 3220 Dual Core, 4GB RAM DDR3, hard de 500 si Nvidia GeForce GT630.

Te sfatuiesc foarte tare sa ti-o iei pe a doua dar cu i3 3220, placa GT630 e mult mai buna fata de Radeon 6550D si am si eu AMD Radeon 6750 HD dar am foarte multe probleme cu ea, unele jocuri merg mai scadat decat asteptat si unele jocuri chiar nu pornesc din cauza ca am AMD.

Ideea e sa cauti intotdeauna Nvidia big grin

| Me2 a răspuns (pentru Borsko):

6550d este placa video integrata in procesor, E APU nu CPU

7 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Vrei un PC nou?
Ce buget ai?
Trebuie sa aiba monitor inclus?
La ce rezolutie te joci?
Raspunde la intrebari ca sa te pot ajuta, putem face mai bun sistemu-l,

| bassmusic a răspuns:

Orice ar fi nu merge pe AMD! Mai bine iti iei un Intel Celeron G530 decat un AMD Quad-Core. Bafta

| raduionut99 a răspuns:

Al 2 lea

| booogdanz a răspuns:

Uite site-ul asta www.game-debate.com
iti faci cont selectezi un joc care iti place tie cel mai mult si incerci toate 3 variantele sa vezi care e mai bun.
dupa mine eu as zice ca ultimul

| Elena_Adriana_1993 a răspuns:

Mai bine amd a8 3850

| skin1993 a răspuns:

Conteaza in primul rand placa de baza, vezi cat suporta, sa nu te trezesti in 2 ani ca mai vrei rami si nu duce placa.