| 141414 a întrebat:

Ce materiale as putea utiliaza pentru macheta unui oras? mentionez ca vreau sa folosesc si electricitate.

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Orice material care te ajuta, in schimb
foloseste tensiune mica 9, 12, 15 V, care nu e priculoasa si de la caz la caz leduri (daca folosesti tensiune continua). Beculete poti folosi oricum, dar consuma mai mult.

| 141414 explică (pentru horia2012):

Si ce materiale ma ajuta?

| horia2012 a răspuns (pentru 141414):

Carcase de caseta sau CD pentru geamuri. Plastic de diferite grosimi.
Carton gros, placaj. Doze de suc (aluminiu subtire). Du-te pe la depozitele
de mobile. Au resturi de placaj, materiale...

| Brâncuşi a răspuns:

Salut, tot ce e posibil acum câteva zile am văzut o machetă făcută din materiale reciclabile cea ce e minunat, nouă ne place năutăţile ceva care este nou şi interesant, dacă tu ai propriul stil încearcă să-l schimbi în ceva şi mai bun, ai să vezi că te vei descurca, succes sa iasă bine.
O seară bună!