| alexutzu3000 a întrebat:

Ce monitor/Tv imi recomandati, dar o unitate centrala pentru home/office? cel mai rapid raspuns primeste funda

11 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai de la monitor la tv e o mica diferenta.
Totusi, cam ce buget ai pentru ambele, si iti arat variante(iar la unitat econfiguratie, ca asa e cel mai bine).

| alexutzu3000 explică (pentru sltlp):

3000 lei

| sltlp a răspuns (pentru alexutzu3000):

Cam la ce ai de gand sa folsoesti acel sistem? La home ma refer? Vrei sa fie capabil de ceva jocuri sau doar filme si internet office etc?
Cat despre monitor sau tv, ce te-ar interesa, o diagonala mai mare sau mai mica?
Vreau sa spui exact ca sa stiu ce sa iti recomand happy.

| alexutzu3000 explică (pentru sltlp):

As vrea un moitor mai marisor, peste 23 inch.si da vreau sa fie si capabil de ceva jocuri big grin

| sltlp a răspuns (pentru alexutzu3000):

Pai atunci ai 2 variante:
1. Montior 23 inch+ unitate capabila de gaming.
cateva speficiatii:
placa de baza solida
carcasa spatioasa
sursa cu electronica buna
procesor amd hexa-core
placa video puternica
4gb ram(suficienti), daca nu o sa iti ajunga vreodata, mai adaugi, deoarece e foarte usor, dar 4gb ajung(ps3 are 0.256 mb ram).
500 gb hdd
http://bit.ly/1dkrVDZ
si
2.
TV full hd 32 inch
procesor amd hexa-core
sursa cu electronica ok
carcasa bine gandita, nu foarte mare
4gb ram, ca mai sus
gpu puternic.
Totusi, in jocuri, a doua varianta e sub prima ca si performanta. Insa ai un tv full hd de 32 inch, si asta se reflecta in pret(de la 600 la 1400 lei)
Atat monitorul cat si tv-ul au tehnologie led.
Daca vrei sa cumperi, foloseste voucher-ul: 6WXBQPKQ pentru o mica reducere.
De asemenea, cand comanzi, iti faci cont si te autentifici. Dupa, adaugi produsele in cos(ai jos un buton: Adauga in cos produsele selectate). Dupa, adaugi asamblarea in cos: http://bit.ly/132oyYj, adaugi vucher-ul si poti sa dai comanda.
Daca ai nelamuriri sau intrebari, raspunzi sau dai mesaj.

| sltlp a răspuns (pentru sltlp):

Link de la 2. http://bit.ly/19VcGjs

| alexutzu3000 explică (pentru sltlp):

Dar un link ceva, de la ce magazine mai serioase pot sa achizitionez?

| sltlp a răspuns (pentru alexutzu3000):

Pai pcgarage e cel mai mare magazin de it din Romania. Si sunt foarte seriosi. Nu ajungi bun daca faci treaba de mantuiala...
Comanda fara griji de la pcgarage. Nu ai de ce sa iti faci griji happy.

| alexutzu3000 explică (pentru sltlp):

Mersi

| Gabi05 a răspuns:

Foarte bună recomandarea lui srsdani.Prima varianta e una foarte buna.
Oricare o alegi se va descurca excelent.Dar prima varianta e mai performanta.

Totusi un ssd ar fi ine venit.Nu de alta dar face o utilizare mult mai placuta a pc-ului.
Adica cand ai ssd lucrurile sunt aproape instante

Răspuns utilizator avertizat