| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de brandul Xiaomi?

6 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

E un brand bun nu excelent ci doar bun

| gabicoo a răspuns:

Brand bun și preț rezonabil!

| flixbuster a răspuns:

Parere buna pe cand scoteau telefoane in programul Android One - am folosit chiar primul telefon din program, Xiaomi Mi A1 la maxim (un an in plus dupa cei 3 ani de suport software).

Parere proasta de cand nu mai scot telefoane in programul Android One - am luat ceva cu 5G de la ei si l-am returnat dupa numai 3 ore dupa ce am vazut cat bloatware putea sa fie preinstalat (si am incercat sa il dau jos cu ADB dar eram sa nu mai pot porni telefonul - in cele din urma l-am repornit, resetat, returnat si de atunci sa nu mai aud de ei).

Asa, ca HW sunt ok calitate/pret dar cu SW strica tot (pentru mine). La fel si Realme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raport -calitate -performannce -preț este foarte decent la acei bani. Dar nimic nu bate Super Amoled-ul de pe Samsung.

| NoOne18 a răspuns:

Foarte bun la ce pret mic are

| Blueeyy a răspuns:

In ultimii ani am ales sa cumpar de la Xiaomi decat de la alte branduri de top. Sincer cred ca in acest moment au cel mai bun raport specificatii/pret de pe piata