| Vendetta23 a întrebat:

Ce parere aveti de ipod nano? a 5 generatie

Răspuns Câştigător
| fuzzer a răspuns:

Generaţia cu numărul 5 are aceeaşi dimensiune ca versiunea precedentă. La o primă vedere lasă însă impresia că ar fi mai mare. Asta din cauza ecranului de 2.2 inch care are o înălţime mare.

De asemenea, spre deosebire de versiunea anterioară, generaţia 5 a mutat controller-ul mai jos, aproape de marginea inferioară. Nu mai există spaţiu irosit. Ecranul şi controller-ul îşi împart întreaga suprafaţă a player-ului.

Calitatea ecranului este foarte bună, nu că ne-am fi aşteptat la altceva. Controller-ul are aceleaşi funcţii ca versiunea anterioară:

4 butoane pentru cele patru puncte cardinale: play, next, previous şi MENIU
Butonul central care joacă două roluri: enter când este apăsat normal şi meniu contextual când este apăsat prelung
Mişcarea circulară a degetului pe banda albă pentru navigarea în meniuri sau reglarea volumului
Muzică

Deşi nu este doar un player audio, funcţia sa principală rămâne redarea muzicii. Calitatea sunetului nu este ceva de care te poţi plânge. Cu toate astea, utilizatorii pretenţioşi vor simţi lipsa unei tehnologii autonome de îmbunătăţire a sunetului.

2 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Are destule funcții, dar totuși prețul este mult prea mare. Cel puțin pentru mulți dintre noi care nu și-l permit.
Mai degrabă aș alege Samsung Galaxy Player 7 în locul lui.

| genTlemeNNN a răspuns:

E super tare! are toate functiile.