| IonutMirel111 a întrebat:

Ce parere aveti de ochelarii de gaming? Sunt buni? Va protejeaza?

Răspuns Câştigător
| ByeBye a răspuns:

Nu! De ce sa dai 200 de lei pe o pereche de ochelari care blocheaza 50% din undele albastre cand poti avea acest lucru gratuit cu o setare din windows 10 sau cu 2 minute de umblat prin driverul de la placa video. Poti face exact aceeasi chestie gratuit, usor, si poti regla intensitatea filtrului dupa bunul plac!

| ByeBye a răspuns (pentru ByeBye):

Ca o completare. Pt windows 10 click dreapta pe desktop -> Display Settings ->(Bifezi) Night light daca nu ai setarea disponibila fa update. Daca nu ai windows 10. Din placa video NVIDIA, click dreapta pe desktop -> NVIDIA control panel -> Ajust desktop color settings -> (Bifezi) use NVIDIA settings, alegi la color channel blue, apoi ii scazi intensitatea, mergi la red si cresti cat vrei. Gata ai ochelari de gaming free. Daca nu vrei sa faci setarea asta sunt programe gratuite care o fac. Sau in cel mai rau caz daca ai 200 de lei si nu ai ce face cu ei ia-ti ochelari de gaming.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Night Mode sau f.lux (https://justgetflux.com/)
Ambele seteaza in functie de ora, noaptea e necesar mai mult.