Apache
| Apache a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta placa video?

http://www.pcgarage.ro/......-dual-fan/

isi face banii?
alte recomandari?

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

Este o placa OK dar este de generatie veche.
Eu iti recomand un GTX 660Ti care este peste HD 6970 dar este de generatie noua si are si un consum destul de mic.
Ce buget ai?
Care este restul sistemului?

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Daca ai sursa si procesor care sa tina pasul cu ea, desigur...

Apache
| Apache explică (pentru IulianP):

Deocamdata nu am decis nimic... vroiam totusi sa imi fac o idee despre niste placi video recomandate.
Buget pentru placa video...cam 16 milioane maxim.

| IulianP a răspuns (pentru Apache):

Daca vrei sa-ti cumperi o unitate noua spune-mi un buget pentru ea si te ajut cu o configuratie.
Ce monitor folosesti?
La ce folosesti sistemul?
Vrei sa faci si OC?

| IulianP a răspuns:

In banii astia iti cumperi un sistem gaming foarte performant:http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/554066/
- placa de baza solida cu SATA 3 si USB 3;
- procesor quad-core i5 suficient in gaming; nu are rost sa cumperi i7 pentru gaming;
- 8 GB RAM 1600MHz;
- unitate optica ieftina si buna;
- HDD 500GB;
- SSD 120GB pentru OS si alte programe; am varinata de 60GB si sunt foarte multumit de el;
- sursa Seasonic de calitate care iti va tine sistemul fara probleme;
- GTX 670, o placa video foarte performanta care ruleaza toate jocurile la detalii maxime in FullHD;
- o carcasa foarte bine ventilata si cu posibilitati de wire-management;
- monitor LED de 23" cu panel IPS care iti ofera unghiuri de vizualizare mai bune si culori mai vii;
Acest sistem iti va rula "blana" chiar si jocurile care vor aparea in viitorul apropiat.
Primesti si un discount de 1% daca folosesti codul voucher DV7PC0BT.

Apache
| Apache explică (pentru IulianP):

Omule mersi mult.
Cand o sa ma apuc de el o sa tin cont de configuratia asta.
Singura chestie ar fi un hard e 1 terra in loc de 500 gb.
Dar arata bine happy

| IulianP a răspuns (pentru Apache):

Cu placere.
Poti pune lejer si un HDD de 1TB daca vrei neaparat.
Poti reveni cu un mesaj cand vrei sa faci achiztia; se mai schimba lucrurile peste 1, 2, 3 luni.

| Lleisha a răspuns:

Da, pare ok. Eu cred ca isi face banii.