| GroparuVesel a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta platforma?
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/640320/
Vor rula bine jocurile noi ( 2012 - 2013 ) pe setari decente?(de la mediu in sus). Daca poate fi imbunatatita, bugetul este de 1000 RON ( cum vedeti si la suma de bani de wishlist ). Deci, ce ziceti?

10 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut! Pentru 1000Ron mie mi se pare Killer! iti merg jocurile clar din 2012 pe mediu - nu cred ca pe maxim, poate doar jocuri gen FIFA.
iti recomand sa iti schimbi placa video! mai ales ca este 425ron! cu 425ron poti sa iti iei un GeForce! -Care este mai bun la gaming-

| GroparuVesel explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Arata-mi un model mai bun de placa video.

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru GroparuVesel):

Http://www.cel.ro/......128_bit-l/
este mai buna probabil, iar daca nu, cu siguranta mai ieftina!

| GroparuVesel explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Nu,nu este mai buna.Este de 1.5 ori mai slaba.

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru GroparuVesel):

Cum adica?

| GroparuVesel explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Frecventa procesor (MHz): 810 MHz
Frecventa memorie: 3200 MHz
Latime de banda (Gb/s): 51.2 GB/sec
Asta are placa ta.
Frecventa memorie efectiva 4500 MHz
Frecventa procesor 800 MHz
Latime de banda (Gb/s): 81.2 Gb/s

| HardCore7750 a răspuns:

Sa te lamuresc,
1. procesorul ii praf, si un Intel celeron de 2.6 ghz bate ala, pentru un buget mic macar un dual core G550
2.placa ii de tip vechi dar merge
3.si cel mai important, te-ai uitat sa vezi daca sunt COMPATIBILE? daca nu degeaba le iei
Si nu merge placa video pe placa aia de baza ca nu se potriveste

| GroparuVesel explică (pentru HardCore7750):

Sa te lamuresc pe tine,
1.Habar nu ai ce e un quad core de 3.0 ghz
2.placa ii buna
3. SUNT 100% COMPATIBILE!
Si nu-mi place fata ta.

| HardCore7750 a răspuns (pentru GroparuVesel):

Mie imi zici? un quad core are 4 nuclee, iar un dual core g550 il face scrum, sa stii de la mine asta