| iullyan22 a întrebat:

Ce parere aveti despre acest sistem pentru >gaming Diaxxa Zealot i5-3570K HD6790 8GB DDR3 HDD 1TB?

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai nu e echilibrat

| florin1979 a răspuns:

Vrei un pc pentru gaming? spune de ce componente ai nevoie (hard, dvd writter, placa de baza, placa video, procesor, etc) si cati bani ai disponibili! Procesorul pus acolo de tine este prea puternic si placa video slaba!

| DjYeti a răspuns:

Perfect pentru jocuri. Dar daca se poate o sursa de minim 650W pentru ca ai nevoie la placa video. In rest spor la cheltuit bani!big grin

| iullyan22 explică (pentru DjYeti):

Poate rula cele mai noi titluri? gen battlefield3, farcry 3, assasin credd 3..nu vreau la detalii maxime, dar sa ruleze fara probleme.

| DjYeti a răspuns (pentru iullyan22):

Logic ca da. cei 8GB RAM compenseaza aproape tot. ai grija sa pui Windows 7 Ultimate SP1 pe 64 bits, altfel nu vede 8GB RAM, doar vreo 3.

| MadalinStoicescu a răspuns:

E bun daca are si placa video mare si 3-4 ghz la procesor